Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

VIII Dzień Papieski dla dzielnych i ambitnych

W najbliższą niedzielę po mszach św. staną przed kościołami kwestarze Papieskiego Dzieła Nowego Tysiąclecia Diecezji Łomżyńskiej. Po raz ósmy będziemy zbierali na stypendia dla dzieci ambitnych i pracowitych z ubogich rodzin. W siedmiu dotychczasowych edycjach wrzuciliśmy do puszek ok. 1 miliona złotych, dzięki czemu co rok setka gimnazjalistów, uczniów szkół średnich i studentów ma na chleb, buty i książki.

Dzięki temu, naszymi groszami i złotówkami wspieramy  edukację, która jest dobrą inwestycją w godne życie tych młodych ludzi i naszego narodu, gdyż to oni są przyszłością Polski.
- Staramy się przydzielać stypendia tym, którzy na nie zasługują swoją solidną nauką w szkole czy na uczelni – mówi ks. Jacek Czaplicki, przewodniczący komisji stypendialnej  Papieskiego Dzieła Nowego Tysiąclecia Diecezji Łomżyńskiej. - Często rodzice, mając kilkoro dzieci, nie mogliby opłacić dziecku posiłków poza domem albo zakupu pomocy naukowych, dlatego do 30 listopada księża proboszczowie będą przyjmować zgłoszenia od matek i ojców, komu z młodych zdolnych udzielić pomocy. To księża proboszczowie są dla naszej komisji swoistym filtrem, żebyśmy mogli pomóc tym najmniej zamożnym, którzy z pieniędzy ze stypendium zrobię najlepszy użytek.
W Łomży przed kościołem pw. Krzyża Św. po mszy św. o godz. 11 i 15 oraz przed kościołem Bożego Ciała o godz. 10 i 12 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II będą wręczali wiernym i przechodniom obrazki z wizerunkiem Ojca Świętego i jedną z jego złotych myśli.

Intelektualnym punktem obchodów Dnia Papieskiego w Diecezji Łomżyńskiej będzie sympozjum „Profilaktyczne aspekty formacji rodziców i dzieci do I Komunii świętej”. Rozpocznie się ono w sobotę o godz. 9 mszą św. w kościele  przy pl. Jana Pawła II (obok seminarium), odprawioną przez ks. bp. Tadeusza Bronakowskiego. Następnie od godz. 10 do ok. 16 naukowcy i teolodzy będą prowadzić otwarte wykłady wykłady dla katechetów i rodziców na temat  moralnych i psychologicznych aspektów postanowień pierwszokumunijnych. Omawiane będzie rozumienie i przeżywanie przez dzieci przysięgi abstynenckiej, będące elementem wychowania do trzeźwości.

Mirosław R. Derewońko          

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę