Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 marca 2021 napisz DONOS@

Pupile „Wety” w słońcu, w deszczu i... w gradzie!

Psie piękności defilowały ze swymi nastoletnimi opiekunkami i opiekunami jak na pokazie mody, nie zwracając większej uwagi na znajdujące się obok koty, gołębie, żółwia a nawet... lisicę! Mimo kapryśnej pogody na festynie zorganizowanym z okazji Światowego Dnia Zwierząt przez Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży bawiło się około tysiąca osób. Można było chwalić się, oglądać, skorzystać z bezpłatnych porad weterynaryjnych i co najważniejsze pomóc... Dochód z loterii fantowej, sprzedaży ciast własnego wypieku czy mlecznych smakowitości zostanie przeznaczony na zakup psa, przeszkolonego w kierunku dogoterapii dzieci niepełnosprawnych.

Tegoroczny festyn zorganizowano przed przypadającym w piątek Światowym Dniem Zwierząt, ustanowionym w rocznicę śmierci św. Franciszka.  Na placu za popularną „Wetą” najwięcej było ludzi, ale ci w większości przyszli tu ze swoimi pupilami...  Na dorodnym 11-letnim wałachu Eryku paradowała Elwira Jakubiak z córką Mileną na Karino, od którego narodzin w 2000 r. wzięła nazwę stadnina koni przy ul. Poznańskiej w Łomży. Czterech jeźdźców ze Stowarzyszenia Sportowo-Jeździeckiego im. 10. Pułku Ułanów Litewskich dało imponujący pokaz musztry i kaskaderki. Policjanci z Łomży, Zambrowa i Kolna dali pokaz umiejętności psów policyjnych, co fachowo i ciekawie komentował st. aspirant Witold Opoński.
Festyn obfitował w liczne atrakcje, a jedną z największych była loteria fantowa. Za dwa złote można było wylosować parasolkę, zegar na ścianę czy rower górski. Wielka pula nagród to zasługa aż 47 sponsorów festynu, m.in. z Łomży, Ostrołęki, Łysych i Białegostoku. Dochód z loterii, tak samo jak z całego festynu przeznaczony będzie na zakup i tresurę psów do dogoterapii dla dzieci autystycznych. Podczas tego festynu Bożena Jarząbek, kierująca schroniskiem dla psów ARKA w Łomży, otrzymała czek o wartości 5 tys. zł z ubiegłorocznej akcji „Wety” na odnowienie przytuliska dla bezdomnych przyjaciół człowieka.
W piknikowy nastrój, bo nie obyło się też bez grilla, uczestników zabawy wprowadzała Łomżyńska Orkiestra Dęta pod batutą Waldemara Borusiewicza. Na scenie pod gołym niebem wystąpiły, min. rockandrollowe dzieciaki ze Studia Piosenki PopArt, prowadzonego przez Bernarda Karwowskiego w Miejskim Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych, i utalentowana wokalnie absolwentka „Wety” Magdalena Wolińska, która jest studentką Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Taneczne popisy sześcioosobowej chłopięcej miniformacji „Weta” wprawiły w zachwyt widzów.

Dodać trzeba, że nad całością czuwała dyr. Albina Teresa Galik-Chojak, której pomagali, m.in., wicedyrektor Paweł Piwowarski, pedagog Bogumiła Olbryś, opiekunka Samorządu Uczniowskiego Sylwia Szczepanowska i jego przewodnicząca Paulina Klimek z kl. 3 f, której  towarzyszył również  Wojciech Malinowski z kl. 4 g Technikum Weterynaryjnego.  

Mirosław R. Derewońko     
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę