Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Będą bardziej bezpieczne...

Kolejne Gminne Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego otwarto w regionie. Tym razem placówkę pozyskała gmina Wąsosz. Nowoczesna pracownia wyposażona jest m.in. w rowery, motorower, sprzęt audio-video oraz książki i inne materiały wspomagające wychowanie komunikacyjne dzieci i młodzieży. Wyposażenie placówki ufundował łomżyński WORD, który tego typu gminne centra BRD zakłada od 2005 roku.

Podstawowym warunkiem zmniejszenia liczny wypadków drogowych i ich ofiar jest właściwe przygotowanie do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Nawet po najlepszym kursie nie będzie dobrych kierowców jeśli  wcześniej nie zostaną „zaszczepione” im reguły współistnienia na drodze i wypracowane odpowiednie nawyki, a temu właśnie mają służyć gminne centra Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Od 2005 roku na terenie pięciu powiatów byłego województwa łomżyńskiego utworzono ich już łącznie – z tym otwartym w Wąsoszu - 14. Za wyposażenie pracowni płaci Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży, a  samorząd zapewnia nauczyciela, że odpowiednio wykwalifikowana osoba, będzie tu uczyła najmłodszych prawidłowego zachowania się na drodze.  
Docelowo takie centra BRD mają powstać w każdej gminie regionu.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę