Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Dilerów coraz więcej... za kratami

Rozszerza się śledztwo prowadzone przez łomżyńskich prokuratorów w sprawie zatrzymanych przed kilkunastoma dniami dilerów narkotyków. Przypomnijmy wówczas, poza przechwyceniem ponad kilograma narkotyków, ujęto także sześć osób, którym postawiono zarzuty handlu środkami odurzającymi. - Dziś podejrzanych w tej sprawie jest już 13 osób, a siedem z nich zostało osadzonych w tymczasowym areszcie – mówił prowadzący śledztwo prokurator Tomasz Iwanowski.

Przypomnijmy do zatrzymania „łomżyńskich” dilerów doszło 18 i 19 września. Wówczas w ręce policji  wpadło sześć osób – trzech mieszkańców Zambrowa i trzech Łomży. Policja i prokuratura podawał, że sprawa ma charakter rozwojowy i że są możliwe dalsze zatrzymania. Jak się okazuje długo na nie nie trzeba było czekać.
- Dziś podejrzanych w tej sprawie jest już 13 osób, a siedem z nich zostało osadzonych w tymczasowym areszcie – mówił prowadzący śledztwo prokurator Tomasz Iwanowski.
Prokurator Prokuratury Okręgowej w Łomży dalej mówi, że „sprawa ma charakter rozwojowy”. Nowi podejrzani w tej sprawie to mieszkańcy Łomży i Kolna. Podczas specjalnej konferencji prasowej w Prokuraturze Okręgowej w Łomży ujawniono też, że w trzech prowadzonych w tej chwili śledztwach „narkotykowych” łącznie podejrzanych jest już ponad 50 osób.
Jak wyjaśniał prokurator Bogusław Dereszewski jedno z prowadzonych postępowań dotyczy handlu narkotykami w Zambrowie i okolicy, a drugie w okolicach Wysokiego Mazowieckiego. W pierwszej sprawie podejrzanych jest już 26 osób, a w drugiej 14.
- Niektórzy z podejrzanych przyznali się do winy i chcą dobrowolnie poddać się karze -  mówił prokurator Derewszewski.  
Jaką ilość narkotyków podejrzani w ciągu dwuletniej działalności zdołali wprowadzić do obiegu, póki co nie ustalono. Prokuratorzy mówili jedynie, że, niektórzy z nich przyznali się, że mogło być to nawet w granicach kilograma. Handlowano przede wszystkim marihuaną, tabletkami ekstazy i amfetaminą. Na przestępczą drogę ściągnęła ich przede wszystkim perspektywa łatwego i wysokiego zarobku. W hurcie gram amfetaminy ma kosztować około 5 – 7 zł, a w detalu nawet 40 zł.
cz
wt, 30 września 2008 12:28
Data ostatniej edycji: śr, 01 października 2008 14:00:23

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę