Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.podlaska.policja.gov.pl

Wepchnęła go do wody, a on powiedział że został porwany

Nastolatek do domu wbiegł cały mokry. Opowiedział ojcu o porwaniu, o tym że był straszony, topiony i jak niemal cudem uniknął śmierci. Mrożącą krew w żyłach historię kryminalną rozwiązali policjanci. Okazało się, że 13-latka do wody wepchnęła go koleżanką...

Do białostockich policjantów zadzwonił ojciec 13-letniego gimnazjalisty. Powiedział, że jego syn został porwany i cudem zdołał uciec. Funkcjonariusze bardzo poważnie potraktowali otrzymany sygnał i natychmiast pojechali do domu zgłaszającego. W mieszkaniu chłopiec opowiedział policjantom, że gdy wyszedł ze szkoły został zaatakowany przez trzech ubranych na czarno i ogolonych na łyso osiłków. Siłą wciągnęli go do czarnego bmw i odjechali. W aucie przystawiali mu nóż do gardła. W parku przy ul. Wierzbowej wyciągnęli ofiarę z samochodu i wlekli po ziemi aż do pobliskiej rzeki. Tam topili go i jak wynikało z relacji doszłoby pewnie do tragedii, gdyby nie dwaj starsi mężczyźni. To właśnie oni mieli spłoszyć porywaczy, którzy uciekli w popłochu. 13-latek brudny i przemoczony dotarł o własnych siłach do domu. Gimnazjalista zapamiętał szereg szczegółów zdarzenia. Mówił policjantom o płomieniach wymalowanych na masce samochodu oraz o trupiej głowie na przedramieniu jednego z napastników. Ta żywcem zaczerpnięta z kryminału scena zrodziła pewne wątpliwości. Gdy ojciec z synem pojechali do komisariatu złożyć zawiadomienie o przestępstwie policjanci zaczęli weryfikować szczegóły zdarzenia. Sprawdzili między innymi zapisy monitoringu z miejskich kamer. Te nie potwierdziły wydarzeń opisanych przez młodzieńca. Po wnikliwej rozmowie skruszony 13-latek przyznał się, że całe zdarzenie wymyślił, gdyż bał się i wstydził powiedzieć dlaczego przyszedł do domu przemoczony i brudny. W rzeczywistości okazało się, że zwolnił się wcześniej ze szkoły i w parku nad rzeką spacerował z koleżanką. Gdy pokłócił się z dziewczyną ta popchnęła go i wpadł do wody.
Teraz o konsekwencjach jakie czekają gimnazjalistę za zawiadomienie policji o niepopełnionym przestępstwie zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę