Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Hinks

Firmę Hinks i Syn, założoną przed 1865 r. w Birmingham rozsławił wynalazca Joseph Hinks, który opatentował wiele usprawnień w lampach olejowych, przyjętych później na całym świecie. Wg kolekcjonerów, oryginalny palnik Hinks Duplex nr 2 - z podwójnymi płaskimi knotami, jest na polskim rynku rzadkością. Właśnie taki jest w lampie muzealnej  posiadającej zbiornik porcelanowy z sygnaturą Miśni ( skrzyżowane miecze ) i słynnym niebieskim motywem zdobniczym tzw. cebulowym, malowanym podszkliwnie kobaltem. Wzorem był kwiat peonii z cebulastym zakończeniem przejęty z  porcelany dalekowschodniej. Niewątpliwą ozdobą łomżyńskiej lampy są mosiężne nóżki w kształcie maszkaronów.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę