Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Więcej pieniędzy dla poszkodowanych

Już ponad milion złotych przekazano z budżetu wojewody i budżet państwa na pomoc rolnikom poszkodowanym w wyniku sierpniowych nawałnic, które dotknęły mieszkańców okolic Wysokiego Mazowieckiego, Zambrowa i Grajewa. We wtorek wojewoda podlaski przekazał kolejne ponad 300 tys zł na wypłatę zasiłków celowych dla rodzin i osób poszkodowanych z gmin Zambrów i Rutka.

Jak poinformowała Jolanta Gadek, rzecznik prasowy wojewody, dziś, tj. 16 września na mocy decyzji Wojewody Podlaskiego zwiększono dotację celową o 316.516 zł dwóm gminom: o 288.065 zł gminie Zambrów i o 28.451 zł gminie Rutki. Środki te pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. W obu gminach zakończyły już pracę komisje określające wartość strat w budynkach mieszkalnych.

Przypomnijmy nawałnice – wichury i trąby powietrzne - nawiedziły nasz region w nocy z 16 na 17 sierpnia (okolice Wysokiego Mazowieckiego i Zambrowa) i po południu 20 sierpnia (okolica Grajewa. Uszkodzeniu uległo wówczas ponad 100 budynków mieszkalnych, ponad 300 gospodarczych w ponad 50 wsiach na terenie 7 gmin.

Jak informuje Gadek dotychczas na pomoc poszkodowanym w tych nawałnicach z budżetu wojewody przekazano 329 000 zł, a z rezerwy celowej budżetu państwa 706 211 zł, co daje w sumie kwotę 1.035.211 zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę