Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Nowy „Wielki Rycerz”

Główne zdjęcie
Jan Bajno (fot. archiwum)

Łomżyńska Rada Zakonu Rycerzy Kolumba wybrała nowego Wielkiego Rycerza. Został nim Jan Bajno – wiceprzewodniczący Rady Miasta Łomża i z-ca dyrektora łomżyńskiego szpitala. To już trzeci Wielki Rycerz tej katolickiej organizacji, która powołano do życia przed dwoma laty.

Zakon Rycerzy Kolumba jest największą międzynarodową organizacją katolicką skupiającą mężczyzn. Została założona przed 126 laty w USA. Łomżyńska Rada Rycerzy Kolumba im. bł. ks. Adama Bargielskiego powstała w listopadzie 2006 roku. Była to wówczas szósta Rada funkcjonująca na terenie Polski (pierwsza powstała na początku 2006r.)
Pierwszym Wielkim Rycerzem Łomżyńskiej Rady Rycerzy Kolumba był ówczesny starosta łomżyński Wojciech Kubrak. Zastąpił go Sławomir Baczek, a od wczorajszego wieczoru Wielkim Rycerzem jest Jan Bajno.

Podstawowe wartości, którymi kieruje się organizacja to: miłosierdzie, jedność, braterstwo i patriotyzm. Zadaniem Łomżyńskiej Rady Rycerzy Kolumba, jest także pomoc w zakładaniu nowych Rad Rycerzy Kolumba na terenie całej diecezji łomżyńskiej. Podczas wczorajszego spotkania przekazano Akt Ustanowienia Rady Rycerzy  Kolumba w Myszyńcu.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę