Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Bogacimy się...

Blisko 6 mln zł (5978003zł) zarobił w ubiegłym roku jeden z lokalnych przedsiębiorców. To o ponad pół miliona więcej niż w 2006 roku. Okazuje się, że bogaci się nie tylko on. Z danych udostępnionych przez Urząd Skarbowy wynika, że w Łomży i na terenie powiatu łomżyńskiego w ciągu ostatniego roku podwoiła się liczba tych, którzy są w stanie rocznie zarobić ponad milion złotych. W 2007 roku było ich 40, a rok wcześniej tylko 20.


Najwięcej zarabiający łomżanie musieli dopłacić  fiskusowi blisko 12 mln zł. To więcej niż przed rokiem, ale liczba dopłacających znacznie – o niemal 20% spadła. W ubiegłym roku było ich nieco ponad 4,5 tys. Okazuje się także, że znacznie – ponad dwukrotnie - spadła liczba podatników którzy rozliczają się w II i III przedziale podatkowym.
Zwiększyła się za to liczba podatników w przedziale pierwszym i tych, którym fiskus musiał oddać pieniądze. W tym roku było ich już ponad 26,5 tys. wobec nieco ponad 24 tys w roku ubiegłym. Najciekawsze jest jednak to, że ponad dwukrotnie zwiększyła się kwota zwracanych podatków. W ubiegłym roku fiskus musiał oddać łomżanom niemal 10,5 mln zł, a w tym roku kwota ta wyniosła już ponad 23 mln zł. Łomżanie zyskali przede wszystkim na możliwości wykorzystania ulgi rodzinnej. Zwroty tylko z tego tytułu wyniosły 13,6 mln zł, a otrzymało go blisko 10 tysięcy osób.          
210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę