Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Kosiarze na bagnach

Wiesław Szklanko ze wsi Dawidowizna w gminie Goniądz po raz kolejny został mistrzem w koszeniu łąk bagiennych. Na skoszenie stumetrowego odcinka łąki potrzebował zaledwie trzech minut i 11 sekund. Mistrzostwa po raz siódmy zorganizował Biebrzański Park Narodowy.

  Zawody odbyły się na Bagnie Ławki na terenie parku narodowego. Celem Mistrzostw jest ocalenie liczącej setki lat tradycji koszenia podmokłych łąk oraz spopularyzowanie idei czynnej ochrony przyrody terenów bagiennych. W tym roku na starcie stanęło kilkudziesięciu kosiarzy.   Koszono na czas wyznaczony pas podmokłej łąki o długości stu metrów. Przy ocenie poszczególnych drużyn jury brało pod uwagę jakość koszenia i przyznawało karne minuty za niedokładną pracę.
Indywidualnym mistrzem Europy został ubiegłoroczny triumfator Wiesław Szklanko ze wsi Dawidowizna w podlaskiej gminie Goniądz. Pan Wiesław razem z bratem Eugeniuszem triumfował też drużynowo. W kategorii parków narodowych (łącznie krajowych i zagranicznych) wygrał zespół z białoruskiego Sporowskiego Parku Narodowego.  Wśród VIP-ów najlepszym kosiarzem na biebrzańskich bagnach okazał się Mirosław Pietrewicz prezes Banku Ochrony Środowiska.
210204100642.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę