Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Liść

Secesyjna patera o wymiarach 9 x 33,5 cm, z mosiężnej blachy platerowanej, trafiła do  zbiorów Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży niedawno.
Ciekawe, że secesja - fenomen w sztuce uniwersalnej, w okresie krótkiego rozwoju (ok.1990-1910 r.) odcisnęła swoje piętno we wszystkich dziedzinach życia, ale nie była ceniona. Czyżby przez fakt, że w krąg zainteresowania artystów wprowadzono projektowanie pięknych przedmiotów dla zwykłych ludzi - masowych odbiorców ? Zyskało na tym m.in. użytkowe rzemiosło, przykładem zdumiewająca inspiracja dla naszej patery na owoce: liść kapusty. Naturalistyczna głęboka forma, dzięki projektantowi - artyście ma nieco wywinięte i pofałdowane brzegi, jakby więdnące, co przydaje lekkości ale zmusza do refleksji o przemijaniu. 
Bolesław Deptuła
nie, 07 września 2008 12:44
Data ostatniej edycji: wt, 09 września 2008 11:19:33

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę