Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Rolnicze święta w Szepietowie

Główne zdjęcie
Szepietowskie Dni Kukurydzy 2007

Przez najbliższe dwa dni Szepietowo ponownie stanie się celem podróży tysięcy rolników z regionu. Tutejszy Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza na I Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego, Dnień Kukurydzy i I Wojewódzki Konkurs Orki. Te wszystkie imprezy już w ten weekend.

Szepietowskie Dni Kukurydzy 2007
Szepietowskie Dni Kukurydzy 2007
- Targi Budownictwa Wiejskiego (sobota – niedziela) to impreza, której celem jest przedstawienie rolnikom możliwości zastosowania korzystnych ekonomicznie, nowoczesnych produktów i rozwiązań technologicznych w budownictwie rolniczym i wiejskim – podkreślają organizatorzy.
Na miejscu będzie można dowiedzieć się jak mądrze, trwale na miarę możliwości finansowych budować obory, chlewnie, budynki gospodarcze i domy. Wśród wystawców maja być producenci i dystrybutorzy wyrobów budowlanych i instalacyjnych, chemii budowlanej, materiałów wykończeniowych, a także pracownie projektowe i firmy zajmujące się wykonawstwem i doradztwem budowlanym.
Podczas targów będzie możliwość zapoznania się z przykładami nowoczesnych obór dla bydła, które ograniczają wpływ produkcji zwierzęcej na środowisko. Nowe rozwiązania technologiczne bezpieczne dla otoczenia zaprezentuje prof. Wacław Romaniuk z IBMER.

W niedzielę, poza trwającymi w dalszym ciągu Targami Budownictwa Wiejskiego, na polu doświadczalnym szepietowskiego ośrodka odbędzie się prezentacja wszystkiego co potrzebne do uprawy i zbioru kukurydzy. Dzień Kukurydzy to impreza dobrze znana rolnikom. W szpeietowie organizowana jest juz po raz siódmy. Poza wykładami – m.in. prof. Zygmunta Macieja Kowalskiego z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie pt. „Wykorzystanie kukurydzy w żywieniu krów mlecznych” odbędzie się lustracja poletek odmianowych na których wysiano 102 odmiany kukurydzy z 18 firm hodowlano–nasiennych.
 
W tym roku imprezie będzie towarzyszył I Wojewódzki Konkurs Orki. Zawodnicy zaczną orać o godzinie 12.30, a o 16.00 zostanie ogłoszony zwycięzca konkursu.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę