Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 lutego 2021 napisz DONOS@

Grzymała już zwolniony...

Główne zdjęcie
Wiesław Grzymała (fot. archiwum)

Pogwałceniem prawa nazywa Wiesław Grzymała – przewodniczący Rady Miasta Łomży – zwolnienie go z funkcji kierownika miejscowego powiatowego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Przed tygodniem na rozwiązanie z Grzymałą stosunku pracy nie zgodzili się miejscy radni, a mimo to wczoraj wręczono mu wypowiedzenie. Grzymała mówi, że to „atak polityczny” i zapowiada skierowanie sprawy do sądu.

Przypomnijmy Grzymała jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości. W Agencji został zatrudniony przed dwoma laty, gdy jej łomżyńskim oddziałem kierował dyrektor z legitymacją partyjną PiS.
Po zmianie rządów i przejęciu władzy przez koalicję PO – PSL, to ludzie związani z tymi siłami zaczęli obejmować funkcje dyrektorskie i kierownicze w ARiMR wypychając z posad poprzedników.
Wiesław Grzymała mówi, że od kwietnia stosowany był wobec niego mobbing. Naciskać na niego miał także Maciej Głaz (PO) z-ca dyrektora Podlaskiego Oddziału ARiMR i jednocześnie wiceprzewodniczący Rady Miasta Łomży, który według słów Grzymały „chciał go sobie podporządkować” przenosząc do pracy w komórce bezpośrednio mu podlegającej.

***

Oświadczenie Wiesława Grzymały

Szanowni Państwo!

To jest moje pierwsze i mam głęboką nadzieję ostatnie oświadczenie skierowane do mediów o moim życiu zawodowym. Przyczyną podjęcia tak trudnej dla mnie decyzji i wyłamania się od zasady nie udzielania oświadczeń dotyczących mojego życia zawodowego i prywatnego jest pogwałcenie prawa przez mojego dotychczasowego pracodawcę.

Jak Państwo wiecie dnia 27.08.2008 r. Rada Miejska w Łomży podjęła prawomocną uchwałę o niewyrażeniu zgody na odwołanie mnie ze stanowiska Kierownika Biura Powiatowego ARiMR w Łomży.

Natomiast w dniu wczorajszym tj. 02.09.2008 r. Pan Dyrektor POR ARiMR nie bacząc na literę prawa, odwołał mnie z zajmowanego stanowiska.

Niniejsze działania obecnego kierownictwa odbieram jako atak polityczny skierowany na moją osobę - ze względu na poglądy i efektywną działalność samorządową na rzecz Łomży.

Swoich praw pracowniczych będę dochodził przed niezawisłym sądem. Jestem pewny tego, iż zgodnie ze starożytną paremią łacińską - „sprawiedliwość podąża za prawem".

Jednocześnie pragnę podziękować wszystkim Wyborcom, Radnym i Przyjaciołom, którzy wspierają mnie w tych trudnych chwilach.

Z wyrazami szacunku

Wiesław T. Grzymała
Przewodniczący Rady Miejskiej


          

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę