Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 14 czerwca 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

5 izb przyjęć przy podlaskich szpitalach nie podpisało umów z NFZ

Od września nie dostaną pieniędzy, ale nadal muszą przyjmować pacjentów. 5 izb przyjęć przy podlaskich szpitalach nie podpisało umów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Chodzi o placówki w Sejnach, Mońkach, Łapach, Kolnie i Zambrowie. Te placówki nie zgodziły się na warunki proponowane przez NFZ, co nie zwalnia ich z obowiązku udzielania pomocy pacjentom - podkreśla rzecznik prasowy podlaskiego oddziału NFZ Adam Dębski. "Wszyscy pacjenci, którzy mają być przyjmowani na planowe leczenie - będą przyjmowani. Ponadto każdy szpital ma obowiązek w przypadku zagrożenia życia - pomóc potrzebującemu. Kwestia finansowa jest sprawą wtórną" - dodaje Adam Dębski.

Nowe warunki naliczania stawek wynikają z rozporządzenia prezesa NFZ. Stawki mają być dostosowane do tego, jak wyposażona jest izba przyjęć oraz ilu i jakich pacjentów przyjmuje. Na podstawie ankiet, które szpitale wypełniały okazało się, że niektóre z nich spełniają kryteria dla izb przyjęć zaledwie w 10% i wtedy stawka została odpowiednio pomniejszona. Na takie warunki finansowe nie zgodziło się 5 podlaskich placówek.

Szpitale, które nie podpisały umów z NFZ będą mogły przystąpić do kolejnego konkursu, który ma być rozpisany już wkrótce.
210521023159.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę