Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Rowerowi pielgrzymi już na Litwie

Piąty dzień są już na trasie pielgrzymi z parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży, którzy na rowerach zmierzają do Matki Boskiej Miłosierdzia z Ostrej Bramy w Wilnie. Wczoraj cała grupa przekroczyła granicę polsko-litewską. Dziś rowerowi pątnicy mają pokonać najdłuższy odcinek - niemal 90 km, a jutro dotrą już do celu pielgrzymki...

Wczoraj – w promieniach piekącego słońca – pielgrzymi na rowerach przejechali ponad 50 km z Bierżnik do litewskiego miasta Alytus (Olita). Jak relacjonują uczestnicy atmosfera pielgrzymki w dalszym ciągu jest doskonała, mimo że trudy przejechanych niemal 230 km dają już się we znaki niektórym uczestnikom. Zdarzają się też awarie sprzętu (na szczęście do szybkiego usunięcia), a czasami nawet upadki...  Jeden z uczestników pielgrzymki w „filmowym” stylu przeleciał nad kierownicą roweru, gdy zahamował nie tym hamulcem co potrzeba...
Grupę ponad dwudziestu pielgrzymów do Ostrej Bramy prowadzi proboszcz parafii ks. Andrzej Godlewski. Wszędzie rowerowi pątnicy przyjmowani są niezwykle ciepło i życzliwie.
- Kierowcy przejeżdżających samochodów w większości pozdrawiają nas – mówią uczestnicy. - Tak było w Polsce, tak jest też na Litwie.
Dziś przed pielgrzymami do pokonania najtrudniejszy odcinek - niemal 90 km z Olity do Trok. Na jutro pozostanie im już niespełna 30 km do Wilna. O godzinie 11.00 przed obliczem Matki Boskiej z Ostrej Bramy Mszę świętą dla pielgrzymów będzie sprawował ks. biskup Tadeusz Bronakowski.
Powrót grupy pielgrzymów do Łomży - autokarem - zaplanowany jest na piątkowy wieczór.
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę