Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Kolejna nawałnica

Główne zdjęcie
uszkodzone zabudowania, brak prądu, Pan Grzegorz Gołąbek próbuje uruchomić agregat aby wydoić krowy

Po sobotniej nawałnicy nie otrząsnęli się jeszcze mieszkańcy wsi z okolic Wysokiego Mazowieckiego i Zambrowa, a w środowe popołudnie wichury i burze siały zniszczenie we wsiach w okolicach Grajewa i Radziłowa. Wiatr łamał drzewa, uszkadzał linie energetyczne... niszczył domy i budynki gospodarcze. Jak relacjonują mieszkańcy dotkniętych przez nawałnicę wsi nagle zrobiło się bardzo ciemno, wiał silny wiatr, któremu towarzyszyły opady deszczu i gradu... Na szczęście także tym razem nikomu nic się nie stało.

W miejscowości Białaszewo Kolonia gmina Grajewo wiatr uszkodził trzy domy mieszkalne i cztery budynki gospodarcze w tym jeden całkowicie zniszczył. Straty w tej wsi to także uszkodzone dwa samochody, kombajn zbożowy i inny sprzęt rolniczy... W Komasewie gm. Szczuczyn od uderzenia pioruna spalił się drewniany dom.
Grajewscy strażacy interweniowali też na drogach. Łącznie wzywani byli ponad 70 razy przede wszystkim do usuwania połamanych drzew i konarów.Nawałnica nadciągnęła około 17.30.Grzegorz Gołąbek ze wsi Białaszewo-Kolonia opowiada, że właśnie przeganiał krowy z łąki do obory.
- Nagle, gdy byłem 300-400 metrów od domu przestałem cokolwiek widzieć – nawet własnych krów. Przede mną była jedna ciemna ściana, silny wiatr, lał deszcz i padał grad  - opowiada.
Niemal równie niespodziewanie jak nawałnica się pojawiła, wszystko się skończyło. Okazało się, że w międzyczasie rozpadła się stodoła, a drzewa i słupy energetyczne zostały połamane...
200829104429.jpg
Foto: uszkodzone zabudowania, brak prądu, Pan Grzegorz Gołąbek próbuje uruchomić agregat aby wydoić krowy
Foto: przewrócone drzewo
Foto:
Foto: zawalona stodoła

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę