Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Którędy obwodnica? - odpowiedź jeszcze w tym roku?

- Do końca sierpnia będzie trwała inwentaryzacja przyrodnicza wzdłuż wyznaczonych wcześniej potencjalnych trasach przebiegu obwodnicy Łomży. Przez kolejne dwa miesiące na tej podstawie powstanie raport oceny oddziaływania na środowisko obwodnicy - mówi Rafał Malinowski rzecznik prasowy białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Dopiero te materiały trafią najpierw do Zespołu Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych przy białostockim oddziale GDDKiA, a następnie do Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych w centrali GDDIK w Warszawie, która ostatecznie ma wskazać wariant, którym poprowadzona zostanie obwodnica miasta.


Przypomnijmy, że planiści wytyczyli trzy potencjalne trasy obwodnicy, która ma prowadzić w ciągu drogi krajowej nr 61. Dwa z nich prowadzą po stronie zachodniej, a trzeci po wschodnie Łomży. Cała procedura wyboru ostatecznego wariantu przebiegu obwodnicy,  zgodnie z planami, ma zakończyć się jeszcze w tym roku. Przez kolejne trzy lata trwałoby kompletowanie różnych, niezbędnych zezwoleń - od decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia, przez decyzję o ustaleniu lokalizacji drogi aż po pozwolenie na budowę obwodnicy. Ten ostatni dokument GDDKiA planuje uzyskać najwcześniej za trzy lata... Jeżeli to wszystko się uda, obwodnica Łomży budowana byłaby w latach 2012-2014.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę