Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Wolimy kasę na turystykę niż innowacyjność...

Tylko jeden wniosek wpłynął na konkurs w którym miała być podzielona eurokasa na tworzenie warunków dla rozwoju innowacyjności. Na ten cel było przeznaczone 30 mln zł, a jedyny wnioskodawca chciałby wykorzystać 10% tej kwoty... Zdecydowanie większym zainteresowaniem cieszył się konkurs na wspierania działań w związku z rozwojem atrakcyjności turystycznej regionu. Do Urzędu Marszałkowskiego zgłoszono wniosków na kwotę kilkakrotnie przekraczającą pulę dostępnych środków.

W przypadku pierwszego z konkursów (Tworzenie warunków dla rozwoju innowacyjności)  pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013 miały zostać wykorzystane na budowę parków technologicznych, inkubatorów przedsiębiorczości i centów obsługi inwestora...  W odpowiedzi na konkurs zakończony 1 sierpnia br., wpłynął jeden wniosek na kwotę 3 771 089,76 zł, z czego wartość dofinansowania stanowi 3 016 871,81 zł – podano na stronie internetowej programu. Dodajmy, że na ten konkurs Urząd Marszałkowski przeznaczył aż 10 razy więcej pieniędzy...

Zupełnie  inaczej wygląda sytuacja w przypadku konkursu z działania 3.1. Rozwój atrakcyjności turystycznej regionu. W tym konkursie można było ubiegać się o pieniądze na m.in. na budowę i remont infrastruktury aktywnych form turystyki, w tym także obiektów sportowych takich jak stadiony piłkarskie, hale sportowe czy obiekty pływackie podnoszące atrakcyjność turystyczną regionu. Łącznie na konkurs wpłynęło 27 wniosków. Łączna kwota wszystkich projektów to: 194 290 425,44 zł, z czego wartość dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego stanowi: 98 629 840,27 zł.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę