Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Trzeźwemu motocykliście na drodze stanęła sarna, pijanemu garaż

Rośnie liczba motocyklistów i motorowerzystów na drogach, a wraz z tym rośnie również liczba wypadków z ich udziałem - alarmują policjanci. Ich przyczyny od lat pozostają te same - nadmierna prędkość i alkohol. Tylko wczoraj policjanci odnotowali kolejne dwa zdarzenia z udziałem motocyklistów. Do pierwszego z nich doszło kilka minut po godzinie 19.00 na drodze między Białymstokiem, a Waliłami. 25-latek jadąc kawasaki wpadł na sarnę, która wbiegła na jezdnię. Potężna siła zderzenia zabiła zwierzę. Motocyklista z ogólnymi potłuczeniami ciała został przewieziony do szpitala. Dokładnie w tym samym czasie w Białymstoku inny miłośnik jednośladów testował możliwości pożyczonego kawasaki. Pędząc po trawniku pomiędzy blokami przy ul. Palmowej stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w garaż. W rezultacie potłukł się i złamał rękę. Dodatkowo odpowie za jazdę po użyciu alkoholu. Badanie alkomatem w wydychanym przez niego powietrzu wykazało ponad 0,3 promila.

Niestety jak co roku w sezonie wakacyjnym w statystykach policyjnych przybywa zdarzeń z udziałem motocyklistów i motorowerzystów.

W 2007 roku motocykliści byli sprawcami 30 wypadków drogowych. W tym samym okresie motorowerzyści spowodowali 19 wypadków. W ich wyniku 3 zginęło, a 28 zostało rannych.

W tym roku na drogach województwa podlaskiego odnotowanych zostało 20 wypadków, których sprawcami byli zmotoryzowani miłośnicy jednośladów. W ich następstwie zginęło 5 osób a 36 zostało rannych.

Podobnie jak w latach ubiegłych przyczyny tegorocznych wypadków są niezmiennie te same - nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie, niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu. Jednak najczęstszą i zbierającą największe "tragiczne żniwo" przyczyną jest brawura i nadmierna prędkość.

Jednoślady to przede wszystkim pojazdy ludzi młodych. To oni najczęściej ulegają nieodpartemu urokowi dziesiątek koni mechanicznych, mogących rozpędzić lekki pojazd do niebywałych prędkości. Niestety - jak to często widać na ulicach - wielu spośród nich zdaje się zapominać o tym, że droga publiczna to nie tor wyścigowy, a brawurowy slalom między samochodami to igranie z życiem swoim i innych współuczestników ruchu. Z roku na rok na naszych drogach przybywa coraz więcej nowoczesnych i szybkich motocykli. Nie bez znaczenia jest tu również moda na skutery. Mimo, że te maszyny, wyposażone są w coraz lepsze hamulce, zawieszenia i rozmaite zaawansowane technicznie układy to o bezpieczeństwie jazdy na nich wciąż decyduje człowiek. Najlepszą gwarancją bezpieczeństwa w tym przypadku ciągle pozostaje przestrzeganie przepisów, zachowanie trzeźwości umysłu, zdrowy rozsądek, i przewidywanie sytuacji na drodze przez kierowcę. Niestety okazuje się, że tego właśnie najbardziej brakuje wielu miłośnikom motoryzacji na dwóch kołach.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę