Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

List

List zastawny 5%, wystawiony w 1912 r. na 500  rubli, Towarzystwa Kredytowego Miasta Łomży, nr 10 607, - „instytucji ze wszech miar użytecznej”, którą utworzył znany społecznik, mecenas Marian Śmiarowski. Pierwsze Towarzystwa oferujące długotrwały, tani kredyt jako ratunek dla posiadaczy nieruchomości miejskich obciążonych często lichwiarskimi długami, powstały w 1886 r. w Lublinie
i Kaliszu; w Łomży mimo starań uruchomione dopiero w styczniu 1899 r. Pod przewodnictwem założyciela szybko się rozwinęło i od r. 1910 uzyskało pozwolenie na działalność w innych miastach
i osadach Guberni Łomżyńskiej. Muzealny List sporządzony w 3. językach ( rosyjski, polski, niemiecki) ma pieczęć informującą, że „dołączono kupony od …1920 r do…1929 r „ Warto zwrócić uwagę na pieczęć, gdzie jeleń z herbu Łomży jest zwrócony w prawą stronę.
Bolesław Deptuła
nie, 20 lipca 2008 11:32
Data ostatniej edycji: nie, 20 lipca 2008 14:33:43

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę