Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 lutego 2024 napisz DONOS@

„61” - droga śmierci

Główne zdjęcie
(2008.04.11) Katastrofa drogowa w Szczuczynie, droga 61, zginęły 4 osoby. Fot. Jacek Babiel

Sześć osób zostało zabitych, a 25 rannych w 21 wypadkach jakie w pierwszym półroczu wydarzyły się na krajowej „61”. W tym samym czasie wydarzyło się tu także 219 kolizji drogowych. Statystyka ta dotyczy tylko niespełna 124 km odcinka drogi na terenie województwa podlaskiego. Policyjne dane po raz kolejny udowadniają, że droga prowadząca od Augustowa, przez Grajewo, Stawiski, Łomżę i dalej w kierunku Ostrołęki należy do najbardziej niebezpiecznych w regionie. Tragiczne statystyki tej drogi są niemal identyczne jak w roku poprzednim. Różnice dotyczą tylko liczby rannych (w pierwszym półroczu 2007 roku ranne zostało tu 23 osoby) i kolizji (wówczas było ich 208).

Palmę pierwszeństwa w tragicznej statystyce najbardziej niebezpiecznej drogi w regionie w dalszym ciągu dzierży krajowa „ósemka”. Przez sześć miesięcy doszło na niej do 47 wypadków w których 8 osób zostało zabitych a 78 odniosło obrażenia. Dodać jednak trzeba, że „ósemka” jest dwa razy dłuższa od „61”.   
Stosunkowo dużo osób zginęło w tym roku także na krajowej „64”. Na krótkim odcinku drogi  prowadzącej od Piątnicy do Jeżewa wydarzyło się „tylko” 8 wypadków w których życie straciły 3 osoby, a kolejnych 9 zostało rannych. Dla porównani na dłuższej „63” prowadzącej od Pisza przez Kolno, Łomżę, Zambrów w kierunku Sokołowa Podlaskiego w 10 tegorocznych wypadkach nikt nie zginął, a rannych zostało 12 osób.   

Dodajmy tylko, że łącznie w pierwszym półroczu 2008 roku na drogach województwa podlaskiego w 534 wypadkach zginęły 63 osoby, a 684 zostało rannych. Najczęstszą przyczyną wypadków było nadmierna prędkość. 

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę