Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@

Aktywni strażnicy...

Blisko 140 tys. złotych „zarobili” w tym roku z mandatów strażnicy miejscy w Łomży. Łącznie wystawiono ich ponad tysiąc, przy czym około 85% z nich to mandaty wystawione dzięki fotoradarowi, który uwiecznił przekroczenia prędkości, przez kierowców aut zbyt szybko jeżdżących po mieście. Co ciekawe wynik ten zrobiono w 25 dni, bo tylko tyle razy w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca strażnicy miejscy zabierali fotoradar z magazynu i rozstawiali go przy głównych ulicach miasta.

„Wykorzystując posiadany fotoradar, w 25 dni ustawione zostały 42 punkty kontrolne na ulicach: Poznańskiej, Zawadzkiej, Wojska Polskiego, Zjazd, Alei Legionów, Sikorskiego i Nowogrodzkiej” - czytamy w sprawozdaniu z półrocznego funkcjonowania Straży Miejskiej w Łomży.
Ze sprawozdania dowiadujemy się także, że w pierwszym półroczu 2008 roku, w wyniku podejmowanych działań, strażnicy ujawnili łącznie prawie 1700 wykroczeń. Wobec ich sprawców strażnicy: wystawili 1029 mandatów na łączną kwotę 137180 zł, skierowali  45 wniosków do Sądu Grodzkiego, w trzech wypadkach postępowania przekazano do prowadzenia jednostkom policji, a dalsze 600 osób pouczono.
Wśród wykroczeń ujawnianych bezpośrednio przez strażników dominowały te dotyczące niewłaściwego parkowania pojazdów (przejścia dla pieszych, chodniki, zastawianie wjazdów, niestosowanie się do znaków ograniczających możliwość parkowania i poruszania się pojazdów) niszczenia trawników i zieleni, zaśmiecanie miejsc publicznych, niewłaściwej opieki nad zwierzętami (trzymanie psów) i picia alkoholu w miejscach publicznych. Za te ostatnie wykroczenia strażnicy miejscy wystawili 16 mandatów.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę