Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Zamiast cukrowni będzie fabryka biopaliw?

Główne zdjęcie
Spotkanie ministra Rolnictwa Marka Sawickiego z podmiotami zainteresowanymi rozwojem produkcji bioenergii w Polsce. (fot. minrol.gov.pl)

W ministerstwie rolnictwa i rozwoju wsi odbyło się spotkanie ministra Marka Sawickiego z podmiotami zainteresowanymi rozwojem produkcji bioenergii w Polsce na bazie majątku likwidowanych cukrowni. Uczestnicy spotkania dyskutowali o możliwość pilotażowego uruchomienia w likwidowanej łapskiej cukrowni produkcji bioenergii.

Wśród uczestników spotkania znaleźli się między innymi: wicewojewoda podlaski Wojciech Dzierzgowski, burmistrz Miasta i Gminy Łapy Roman Czepe, przedstawiciele Krajowej Spółki Cukrowej S.A. oraz Polskiej Grupy Energetycznej.
Wicewojewoda Podlaski Wojciech Dzierzgowski wskazał, że w związku z nową sytuacją powstałą w wyniku zlikwidowania rejonu plantacyjnego Cukrowni Łapy w rezultacie dochodzi także do likwidacji całego zakładu. W związku z tym potrzebne są natychmiastowe, wspólne działania zmierzające do zagospodarowania majątku Cukrowni Łapy, stworzenia nowych miejsc pracy oraz zapewnienia producentom rolnym zbytu na produkty rolne produkowane w gospodarstwach.
Przedstawiciele PGE oraz KSC S.A. wyrazili chęć współpracy w kierunku zagospodarowania majątku po likwidowanych cukrowniach do produkcji bioenergii. Aktualnie trwają prace nad przygotowaniem dokładnych ocen możliwości przekształceń zamykanych cukrowni w fabryki produkujące biopaliwa. Raport dotyczący Łap ma być gotowy do końca miesiąca.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę