Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Pojechali zarobić, zginęli na torach

Cztery osoby, które wczoraj wieczorem zginęły w wypadku na przejeździe kolejowym w okolicach niemieckiego miasta Lindwedel w Dolnej Saksonii to mieszkańcy Łomży i okolic Łomży – potwierdza nadkomisarz Jacek Dobrzyński rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Białymstoku. Mężczyźni mieli od 18 do 24 lat i pracowali sezonowo przy zbiorach jagód na pobliskiej plantacji.


Do wypadku doszło wczoraj o godzinie 14.00 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym między miejscowościami Schwarmstedt i Lindwedel. Regionalny pociąg linii Hanower - Buchholz uderzył w samochód w którym znajdowało się pięcioro polskich robotników sezonowych i pociągnął go przez kilkaset metrów.
Czterech mężczyzn zginęło na miejscu. W samochodzie znajdowała się także 21-letnia kobieta. Ona w ciężkim stanie została przewieziona helikopterem do szpitala akademii medycznej w Hanowerze.

Według rzecznika niemieckiej policji przejazd kolejowy na którym jest oznakowany i dobrze widoczny z odległości kilkuset metrów po obu stronach. Nic nie wskazuje także na to, by maszynista nie sygnalizował zgodnie z przepisami, że zbliża się do przejazdu.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę