Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 14 czerwca 2021 napisz DONOS@

Wakacyjny szał

Główne zdjęcie
pusta plaża, ratownicy bawią się piaskiem

Jedynie co piąte dziecko będzie miało okazję spędzić wakacje poza Łomżą – wynika z danych ratusza. Zdecydowana większość zostaje w mieście z dwoma miesiącami wolnego czasu do zagospodarowania.

Z 12 570 dzieci i młodzieży, które w piątek 20 czerwca zakończyły rok szkolny i w poniedziałek rozpoczęły wakacje, według danych przekazanych przez organizatorów letniego wypoczynku, tylko około 2 500 wyjedzie na kolonie, obozy, biwaki. Wszystkie te wyjazdy miasto dofinansowało kwotą ponad pół miliona złotych... Miejski Dom Kultury organizuje np. Warsztaty Czarnego Teatru Sivina II (Olszyna) i Letnie warsztaty taneczne (Goniądz). PTTK zabiera 40 chętnych dna Młodzieżową Szkołę Turystyki Kajakowej (Wigry – Augustów i Goniądz – Nowogród). „Wakacje z Panem Bogiem”, czyli kolonie  w Augustowie i Białym Dunajcu prowadzi parafia Krzyża Świętego w Łomży. Na kilkanaście obozów pojadą sportowcy z UKS-ów. Będą odpoczywać i ćwiczyć m.in. w Szklarskiej Porębie, Rajgrodzie, Olsztynie i Gdyni.

Wszystkim innym, kilku tysiącom dzieci i młodzieży, miasto – według oficjalnego komunikatu - też  „tworzy szansę do różnych, aktywnych form spędzania czasu”.

Sportowo
W lipcu i sierpniu będzie trwał Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Prezesa ŁSM. (Zgłoszenia do 30 czerwca). KS Perspektywa organizuje naukę gry w tenisa ziemnego, szkolenie do gry w piłkę nożną oraz Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej.

Kulturalnie
Na zajęcia otwarte z zakresu  teatru, tańca, śpiewu pt. „Szukamy Młodych Talentów” zaprasza MDK – DŚT. W tej samej placówce prowadzone będą również zajęcia plastyczne (otwarty plener łomżyński).

W plenerze
Nie zabraknie również imprez plenerowych. W niedzielę św. Rocha (17 sierpnia) Muzeum Północno-Mazowieckie zaprasza na festyn ludowy w Skansenie Kurpiowskim w Nowogrodzie. 12 lipca w ramach „Łomża Beer Festiwal” łomżyński amfiteatr gościć będzie Ingrid, a 26 lipca na muszli podczas imprezy „Gościniec Łomżyński” zagra Maanam.

Dla tych, którym ciągle mało, do dyspozycji pozostają zbiory Miejskiej Biblioteki Publicznej i... W Galerii Sztuki Współczesnej przez całe wakacje można oglądać wystawę pt. „Opowieść o mieście”, pokazującą różne oblicza życia miejskiego i zmiany w zabudowie najbardziej charakterystycznych fragmentów Łomży w minionym stuleciu.
Pozostaje także bezkonkurencyjna plaża miejska. Już w poniedziałek na śmiałków kąpieli czekało tu kilkunastu ratowników.

No cóż. Tym, którzy będą mieli dosyć kultury i sportu, a wystarczająco dużo lat, można jeszcze polecić liczne ogródki piwne, kluby i dyskoteki

SA 

210521023159.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę