Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Święty Wawrzyniec

Niedaleko grodziska nad Narwią, w Starej Łomży, na Wzgórzu Św. Wawrzyńca gdzie tradycja  umiejscawia  pierwszy kościół na Mazowszu - w kapliczce ceglanej z XVIII w. przechowała się  figura (wys.93 cm), być może ołtarzowa, patrona parafii. Od 60 lat znajduje się w  Muzeum łomżyńskim. Brak atrybutów świętego, czytelna natomiast dalmatyka i tonsura. Najbardziej oparła się niszczącym warunkom atmosferycznym głowa o twarzy pełnej wyrazu i duchowego spokoju.
Bolesław Deptuła
so, 21 czerwca 2008 14:19
Data ostatniej edycji: wt, 01 lipca 2008 07:03:33

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę