Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Niemcy przyjechali

Po raz kolejny do Łomży przyjechała delegacja samorządowców z Bawarii w Niemczech. Powiat łomżyński aktywnie współpracuje z niemieckim Dingolfing-Landau już od 1999 roku. Tegoroczny pobyt niemieckich samorządowców związany jest z realizacją wspólnego projektu pod nazwą „TRADYCJA – NATURA - PERSPEKTYWY”, który współfinansowane został ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

 Założeniem i intencją projektu jest przede wszystkim omówienie dalszego partnerstwa polsko-niemieckiego, wymiana doświadczeń w zakresie realizowanych inwestycji w obu powiatach oraz promowanie własnej historii i kultury, co przyczynia się do zrozumienia wśród obywateli Polski i Niemiec.
Trzynastoosobowa delegacja niemieckiego powiatu na terenie powiatu łomżyńskiego będzie do niedzieli. W programie wizyty przewidziano m.in.: wyjazd do Białegostoku na spotkanie z władzami województwa i zwiedzanie budowanej właśnie Opery i Filharmonii Podlaskiej, wizyta w gospodarstwie agroturystycznym „Mamucia Dolina”, gdzie goście będą zapoznawani ze sztuką garncarstwa i wikliniarstwa jako przykładów zawodów ginących, a także podziwianie Doliny Rospudy, która w Polsce i na świecie znana jest z tego, że drogowcy chcą przez nią zbudować autostradę...

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę