Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Zawieszka

Srebrna zawieszka z  X - pocz. XI wieku o średn. 2, 5 cm. Znaleziona podczas wykopalisk archeologicznych na grodzisku w Starej Łomży. Wykonana techniką tłoczenia, z jednej  strony zdobiona geometrycznymi wzorami ze srebrnych granul otoczonych filigranową obwódką . Ten ekskluzywny element zapewne naszyjnika, to nordycki wyrób jubilerski z Gotlandii. Pamiątka kontaktów handlowych, czy ślad bezpośredniej obecności Wikingów nad Narwią ?
Bolesław Deptuła
pt, 13 czerwca 2008 20:04
Data ostatniej edycji: so, 14 czerwca 2008 14:10:15

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę