Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

O ciężarówkach w Łomży u wojewody....

Główne zdjęcie
Obradom Zespołu Doradczego do spraw Środowiska Przewoźników przewodniczył Wicewojewoda Podlaski Wojciech Dzierzgowski

Dyskusja o organizacji ruchu przy przejeździe samochodów ciężarowych przez Łomżę zdominowała ostatnie posiedzenie zespołu doradczego wojewody podlaskiego do spraw środowiska przewoźników. Przedstawiciele Stowarzyszenia Przewoźników Podlasia domagali się przywrócenia przejazdu przez Łomżę – bez żadnych ograniczeń czasowych - dla przewoźników lokalnych z terenu województwa podlaskiego. W odpowiedzi usłyszeli zapewnienie, że władze miasta nie będą wprowadzali żadnych nowych ograniczeń. Jedynym wspólnym wnioskiem do którego doszli uczestnicy spotkania, to konieczność jak najszybszego rozpoczęcia budowy niezbędnej obwodnicy miasta.

Przypomnijmy Łomża „walczy” z ciężarówkami, a przede wszystkim z tirami, od lipca 2006 roku.   Prezydent Miasta ograniczył ruch na mostach przez Narew zakazując wjazdu na nie najcięższym samochodom, zakazał jazdy ciężarówek Aleją Legionów, ograniczył prędkość poruszani się samochodów po ulicach Poznańskiej i Wojska Polskiego a w listopadzie ubiegłego roku wprowadził zakaz nocnej jazdy samochodów ciężarowych przez miasto. Ten ostatni zakaz szczególnie nie spodobał się przewoźnikom, którzy uznali, że to „administracyjny terroryzm”. Sąd ich skargę oddalił, ale po interwencji wojewody podlaskiego i jego obietnicy zaangażowania się w szybka budowę obwodnicy miasta, prezydent Łomży skrócił czas obowiązywania zakazu z ośmiu do pięciu godzin na dobę. Przy wojewodzie powołano też specjalny zespół doradczy, który ma rozmawiać z przewoźnikami o ich problemach. We wtorek odbyło się kolejne jego posiedzenie, na którym obecni byli także przedstawiciele  marszałka województwa podlaskiego, prezydenta Łomży i starosty łomżyńskiego.
- Na naradzie omówiono problematykę związaną ze stanem organizacji ruchu przy przejeździe samochodów ciężarowych przez Łomżę oraz rozważano propozycje i możliwości wprowadzenia  kompromisowych rozwiązań ukierunkowanych na poprawę płynności ruchu tranzytowego w rejonie miasta Łomża – napisano w komunikacie wydanym po spotkaniu, któremu przewodniczył wicewojewoda Wojciech Dzierzgowski.
Przewoźnicy domagali się zniesienia ograniczeń wprowadzonych przez prezydenta Łomży, a wiceprezydent Marcin Sroczyński wskazywał na utrudnienia i uciążliwości wynikające z ruchu tranzytowego i przejazdu głównymi ulicami Łomży ciężkiego taboru samochodowego.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę