Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 04 grudnia 2023 napisz DONOS@

Miejskie kąpielisko w Łomży zostanie otwarte za 12 dni

Główne zdjęcie
Kąpielisko na Narwi w Łomży (niedziela 8 czerwca 2008 roku)

Choć już od kilku dni setki łomżan w wodach Narwi szukają ochłodzenia, to dopiero za dwa tygodnie nad bezpieczeństwem kapiących się tu łomżan będą czuwali ratownicy. Zgodnie z umową ratusza z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, które od 14 lat prowadzi łomżyńskie kąpielisko, ma ono funkcjonować od 21 czerwca do 31 sierpnia 2008 roku.

Z jedynego w Łomży kąpieliska na Narwi w upalne dni korzysta nawet po pięć tysięcy osób. To tak naprawdę jedyne miejsce, w którym łomżanie mogą szukać ochłodzenia. Od 1994 roku kąpielisko, na zlecenia ratusza, organizuje Wodne Ochotnicze Pogotowia Ratunkowe. To właśnie jego ratownicy czuwają nad bezpieczeństwem osób korzystających z wodnego orzeźwienia. Jak wynika z informacji, która podczas ostatniej sesji Rady Miasta przekazał wiceprezydent Marcin Sroczyński po oficjalnym otwarciu kąpieliska – 21 czerwca - prace rozpocznie tu trzech  ratowników WOPR, których społecznie wspierać będzie grupa ok. 30 ratowników młodszych w ramach praktyk wynikających ze zdobycia wyższych uprawnień ratowniczych.
Za prowadzenia kąpieliska w Łomży WOPR ma otrzymać z kasy miasta 42 tys zł.  

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę