Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Chętnik

Największym  skarbem są ludzie.  Dla Muzeum w Łomży - założyciel placówki, doc. dr Adam Chętnik (1885 - 1967). Twórca Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie i Działu Bursztyniarskiego Muzeum Ziemi w Warszawie;  przedwojenny poseł na Sejm, krajoznawca, badacz - szczególnie pogranicza Kurpiowszczyzny i Mazur, popularyzator oddany sprawom niepodległości, oświaty i kultury. Wielość zainteresowań i bogactwo osobowości. Doskonały portret Chętnika z lat 60. - wyszukany z kolekcji negatywów Pracowni Fotograficznej Muzeum Północno - Mazowieckiego w Łomży, wykonał Zygmunt Dudo, pierwszy fotograf muzealny.
Bolesław Deptuła
nie, 01 czerwca 2008 17:54
Data ostatniej edycji: pon, 02 czerwca 2008 13:40:00

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę