Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Zaktywizują młodych...

Aktywizacja społeczno – zawodowa młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym poprzez jej powrót do systemu edukacyjnego, zdobycie zawodu oraz usamodzielnienie się – to cel główny programu, którego realizację zaczynają placówki OHP w województwie podlaskim. Uczestniczyć w nim będzie 195 młodych osób – w wieku od 16 do 25 lat - pochodzących z rodzin wielodzietnych, środowisk zagrożonych demoralizacją, niepełnych i patologicznych.

„Szkolenie - Praktyka - Zatrudnienie - Rozwój”, który został dofinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Pomysłodawcy programu podkreślają, że różnego rodzaju ograniczenia materialne i środowiskowe uniemożliwiają młodzieży do której jest on adresowany uzyskanie umiejętności i kwalifikacji gwarantujących równy start życiowy w stosunków do rówieśników. Teraz ma to się zmienić. W ramach trwającego kilka miesięcy programu zaplanowano dla nich indywidualne poradnictwo psychologiczne, warsztaty edukacyjne, spotkania z lekarzem i prawnikiem oraz szkolenia z zakresu przedsiębiorczości. Będą też brali udział w kursach językowych i prawa jazdy oraz profesjonalnym szkoleniu komputerowym. Dla każdego uczestnika przewidziano też zagraniczne praktyki zawodowe i staże. Zajęcia przewidziane w projekcie będą trwały do listopada. Uczestnictwo jest bezpłatne. Program obejmie młodzież z Białegostoku, Wasilkowa, Łomży, Suwałk i Grajewa.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę