Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Wisior

Mikrokosmos zastygły w bursztynie można w pełni zobaczyć najlepiej dzięki fotografii. Utrudnieniem dla fotografa są jednak nie tylko maleńkie rozmiary, ale również błyszcząca powierzchnia i półmrok wnętrza, które trzeba pokonać metodą prób i błędów. Ten wisior dł. 4 cm wyszlifował z bryłki Stanisław Bziukiewicz, jeden z ostatnich bursztyniarzy na Kurpiach. Wśród wielu barw można tu dostrzec odcień błękitu. Są także fragmenty roślinne - być może mech  - sprzed ok.40 milionów lat.
Bolesław Deptuła
śr, 28 maja 2008 19:16
Data ostatniej edycji: pon, 02 czerwca 2008 13:40:37

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę