Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.tvp.pl

Strajk pogotowia w Łomży

Strajk głodowy zapowiadają pracownicy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Powodem są jak zwykle niskie zarobki i brak porozumienia pracowników z dyrekcją. Jako zapowiedź strajku wywieszono flagi w Łomży, Kolnie, Grajewie, Zambrowie, Ciechanowcu i Wysokiem Mazowieckiem.


Pogotowie w Łomży i podległych placówkach zatrudnia 240 pracowników. Od stycznia pozostają w sporze zbiorowym z dyrekcją. Ratownicy i personel pozamedyczny chcą podwyżki płac i wyrównania zarobków do innych grup zawodowych. Dotychczasowe rozmowy z dyrekcją nie dały rezultatów. Nie pomogły mediacje ani ustępstwa ze strony związkowców. – Żądaliśmy 40 procent podwyżki. W tej chwili poszliśmy na ustępstwa, żądamy tylko 20 procent i od 1 kwietnia – mówi Kazimierz Borkowski, przewodniczący NSZZ"Solidarność" Pracowników Pogotowia Ratunkowego w Łomży, .

Zarobki w łomżyńskim pogotowiu, to średnio 1000 – 1400 złotych netto z dodatkami. Dyrekcja deklaruje gotowość do rozmów z załogą, ale od razu zastrzega, że nie może spełnić płacowych żądań pracowników, bo nie ma na to pieniędzy. – Sytuacja finansowa zakładu jest taka, że dyrekcja jest w stanie dać podwyżki pracownikom od 1 maja 15 procent, z tym, że dla ratowników i kierowców ratowników, od 1 lipca dodatkowo jeszcze 5 procent – twierdzi Jerzy Cwalina, zastępca dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży.

źródło: Obiektyw
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę