Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Dukat

Złoty dukat o śred. 21,8 mm, z 1649 r. - ze skarbu monet znalezionych pod Łomżą - przedstawia rycerza trzymającego miecz oraz symbol Zjednoczonych Prowincji północno-niderlandzkich: wiązkę strzał. Dukaty napływały do Polski w tak ogromnych ilościach za nasze zboże, że jak pisał w 1632 r, Jan Grodwanger:..."juz teraz Włoszy, Francuzowie nawet i sami Niemcy owe czerwone złote,...co je Skonfederowani Hollandowie biją, polskimi zowią"...
Bolesław Deptuła
so, 17 maja 2008 10:19
Data ostatniej edycji: pon, 02 czerwca 2008 13:35:12

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę