Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość na podstawie www.wp.pl

Molestował pracownice zamiast doradzać rolnikom?

Prokuratura Rejonowa w Wysokiem Mazowieckiem ma wyjaśnić czy w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie dochodziło do przestępstw na tle seksualnym. Chodzi o zachowanie Kazimierza K., byłego wicedyrektora tej instytucji. Zawiadomienie do prokuratury złożył nowy dyrektor ODR-u, któremu poskarżyły się dwie pracownice ośrodka.

Dyrektor ODR Sławomir Gromadzki powiedział PAP, że zdecydował o zawiadomieniu prokuratury po wypowiedzi jednej z pracownic, która twierdzi, że w instytucji dochodziło do przypadków molestowania.
Wcześniej miał on oświadczenia na piśmie dwóch pracownic, z których wynikało, że miały miejsce przypadki nieobyczajnego zachowania się w ich obecności ze strony byłego wicedyrektora.
Pracownice zgłosiły się do niego przed miesiącem, gdy tylko objął obowiązki. Radca prawny Ośrodka ocenił na podstawie ich oświadczeń, że zachowanie Kazimierza K., jeżeli miało miejsce, nie nosi znamion przestępstwa, może być za to potraktowane jak nieobyczajne zachowanie.
Chodzi np. o obnażenie się w obecności jednej z kobiet, bez składania jej seksualnych propozycji.
O sprawie poinformował w środę wieczorem program informacyjny ośrodka TVP w Białymstoku. Według materiału telewizyjnego Kazimierz K. miał kilka innych kobiet molestować seksualnie. Opierając się na wypowiedzi jednej z pań, dyrektor Gromadzki skierował zawiadomienie do prokuratury.
Dodał, że gdy dowiedział się o podejrzeniach, rozwiązał umowę o pracę z wicedyrektorem, choć ten do zarzutów się nie przyznaje. Do końca maja jest on na okresie wypowiedzenia bez obowiązku świadczenia pracy.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę