Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Prezydent dostanie podwyżkę?

Za tydzień okaże się czy prezydent Łomży dostanie podwyżkę. Przewodniczący Rady Miasta Łomża skierował do radnych wniosek z propozycją wzrostu prezydenckiej pensji o ponad 2 tys zł. Za podwyżką – zdaniem przewodniczącego - przemawiają dwa argumenty: prezydent nie dostał podwyżki od listopada 2005 roku, a poza tym właśnie zmieniono przepisy prawa które umożliwiają podniesienie pensji.

Wynagrodzenie prezydenta Łomży składa się z czterech części: wynagrodzenia zasadniczego, dodatku funkcyjnego, dodatku specjalnego i dodatku za wysługę lat. Dziś po zsumowaniu tego wszystkiego wychodzi, że Jerzy Brzeziński zarabia 10 266 złotych brutto miesięcznie. Ta pensja nie zmieniła się od listopada 2005 roku i to zdaniem przewodniczącego Rady Miasta Wiesława Grzymały jest jednym z powodów, aby zmienić odpowiednią uchwałę ustalającą wysokość prezydenckiej pensji. Pretekstem do zmian jest także zmiana rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie zasad wynagradzania pracowników samorządowych zatrudnionych w urzędach gmin, starostwach powiatowych i urzędach marszałkowskich, w którym to zwiększono pułapy  wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego jaki można przyznać samorządowcom.
Zgodnie z prawem maksymalne miesięczne wynagrodzenie prezydenta miasta w tym roku może wynieść 12.365,22 zł, dlatego przewodniczący Grzymała proponuje, aby pensja prezydenta Łomży „mając na uwadze zwiększającą się inflację, wyjątkowy charakter pracy i ogromną odpowiedzialność” od maja wyniosła 12.362 zł. Jest to o 2096 zł więcej niż prezydent zarabia do tej pory i o 3 złote i 22 groszy mniej niż maksymalny pułap.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę