Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Łomżanie we władzach krajowych Stowarzyszenia Wspólnota Polska

Główne zdjęcie
zarząd stowarzyszenia

Hanka Gałązka i Czesław Rybicki z Łomży zostali wybrani do Rady Krajowej Stowarzyszenia Wspólnota Polska. To 30-osobowe ciało ustala szczegółowe kierunki działalności Stowarzyszenia działającego na rzecz Polaków mieszkających po za granicami Polski. W weekend na zamku w Pułtusku odbyły się wybory do władz krajowych Stowarzyszenia. Po złożeniu rezygnacji z funkcji prezesa przez prof. Andrzeja Stelmachowskiego na tym stanowisku zastąpił go Maciej Płażyński.

Profesor Andrzej Stelmachowski „Wspólnotą Polską” kierował od jej powstania w 1990 roku. Teraz  członkowie stowarzyszenia uznaniu jego zasług dla ojczyzny i Polaków po za granicami kraju nadali mu tytuł honorowego przewodniczącego stowarzyszenia.
W odbywającym sie w Pułtusku Walnym Zebraniu Delegatów Stowarzyszenia Wspólnota Polska  uczestniczyło pięcioro łomżan: Hanka Gałązka, Czesław Rybicki, Mieczyslaw Bagiński, Roman Świerżewski i Wojciech Komorowski.

Z życia łomżyńskiej Wspólnoty Polskiej
W łomżyńskim oddziale SWP i współorganizujących instytucjach trwają aktualnie przygotowania do Polonijnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły, które odbędą się w czerwcu tego roku w Łomży. Intencją organizatorów jest pozostawienie niezapomnianych wspomnień wśród uczestników oraz pokazanie Łomży z jak najlepszej strony uczestnikom i odbiorcom przekazów medialnych na wszystkich kontynentach do których dociera TV Polonia.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę