Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Mniej bezrobotnych

O 335 osób, to jest o 6,7% zmniejszyła się w kwietniu liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży. Zdaniem pracowników urzędu spadek poziomu bezrobocia związany jest z rozpoczęciem kierowania osób bezrobotnych na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu oraz większą liczbą podjęć pracy.

W kwietniu 2008 roku pracę podjęło 368 osób bezrobotnych tj. o 47 więcej niż w marcu. W tym czasie do urzędu wpłynęło 230 ofert pracy, przy czym blisko co druga z nich to tzw. oferta pracy subsydiowanej.

Choć bezrobotnych z miesiąca na miesiąc ubywa  - ciągu roku ich liczba spadła o ponad 16 % - w dalszym ciągu w rejestrach łomżyńskiego PUP-u figuruje ponad 4,5 tys osób. Większość z nich – blisko 60% - to kobiety. Z danych urzędu wynika także, że ponad 60% osób zarejestrowanych to osoby długotrwale bezrobotne, a ponad 20% ma więcej niż 50 lat.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę