Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 maja 2024 napisz DONOS@

Wszawica...

Główne zdjęcie
źródło: Ocena stanu sanitarnego województwa podlaskiego za 2007 rok

Ponad 220 przypadków wszawicy wykryto w ubiegłym roku u dzieci i młodzieży w szkołach na terenie Łomży i powiatu łomżyńskiego. Jak wynika z danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Białymstoku to tu wystąpiło najwięcej przypadków wszawicy w całym województwie. Dla porównania na terenie powiatów wysokomazowieckiego i zambrowskiego nie zanotowano nawet po jednym przypadku wszawicy, a powiecie kolneńskim takich przypadków było tylko 19.


Podstawą rozpoznania wszawicy jest stwierdzenie pasożytów lub gnid. Do zakażenia wszami dochodzi najczęściej przez kontakt bezpośredni lub pośrednio przez np. czapki, grzebienie, szczotki itp.
Lekarze podkreślają, że samo leczenie wszawicy jest bardzo proste. Polega na stosowaniu środków owadobójczych na skórę owłosioną głowy. Wszystkie te środki można bez problemu otrzymać w aptece, a samo leczenie wykonywać zgodnie z ulotką dołączoną do leku. Należy przy tym pamiętać że leczeniem powinno objąć się wszystkich domowników.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę