Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 15 czerwca 2021 napisz DONOS@

Zawaliła się, bo była niewłaściwie zabezpieczona

Główne zdjęcie
zawalona kamienica przy ul. Długiej

Znane są już przyczyny zawalenia się kamienicy przy ulicy Długiej. Zdaniem rzeczoznawcy powołanego do zbadania tej sprawy przez nadzór budowlany do zawalenia się stropów doszło z powodu braku podpór stabilizujących budynek podczas prac na parterze. Przypomnijmy dwupiętrowy budynek zawalił się rankiem 18 kwietnia. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Według rzeczoznawcy, budynkom znajdującym się obok zawalonej kamienicy nie zagraża niebezpieczeństwo uszkodzenia.
Komisja, która zajmowała się wyjaśnieniem sprawy katastrofy budowlanej nakazała  inwestorowi usunięcie niebezpiecznych elementów konstrukcji i rozebranie fragmentów ścian i stropów. Poza tym za niewłaściwe zabezpieczenie budynku podczas remontu został on ukarany mandatem w wysokości tysiąca złotych.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę