Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 21 czerwca 2021 napisz DONOS@

„Amnestia” i „spotkania” w MBP w Łomży

W poniedziałek 5 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łomży rozpoczyna się „Tydzień Bibliotek”. W tym roku będzie on przebiegał pod hasłem „Biblioteka miejscem spotkań”, a w ramach imprezy spotkania z książką, ale także m.in.z Karoliną Skłodowską, Teresą Adamowską i Henrykiem Gałą... Przez cały tydzień we wszystkich bibliotekach publicznych w Łomży będzie obowiązywała amnestia czyli nie będą pobierane kary pieniężne za przetrzymywanie książek ponad termin wypożyczenia.

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja ogłoszona przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Zasadniczym jego celem jest propagowanie wiadomości o informacyjnej, społecznej, edukacyjnej i kulturotwórczej roli bibliotek, ich różnorodnej ofercie usługowej, bogactwie zbiorów, przybliżenie społeczeństwu ich wizerunku jako nowoczesnych, przyjaznych społeczeństwu instytucji.

Oto jak będzie wyglądał Tydzień Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łomży

Oddział dla Dzieci, ul. 3 Maja 6A
- 5 maja (poniedziałek) godz. 10.00 – spotkanie z Karoliną Skłodowską, kierownikiem Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży, która przeczyta opowiadanie „Antyki” z książki Renaty Piątkowskiej „Nie ma nudnych dni”.

- 6 maja (wtorek) godz. 10.00 – lekcja biblioteczna poświęcona książce i bibliotece.

- 8 maja (czwartek) godz. 10.00 – w ramach cyklu zajęć „Czytanie na śniadanie” Majówka z Kubusiem Puchatkiem, a na niej czytanie opowiadania „Urodziny Kubusia Puchatka” oraz zabawa plastyczna „Zostań przyjacielem Kubusia”.

- 9 maja (piątek) godz. 10.00 – spotkanie z Henrykiem Gałą, poetą i pisarzem, który przeczyta tekst swojej sztuki „Zapytajcie zwierzaków”; po wysłuchaniu tekstu wykonywanie pod kierunkiem gościa masek do przedstawienia teatralnego.

- 12 maja (poniedziałek) godz. 10.00 – spotkanie z Teresą Adamowską, artystą plastykiem, która przeczyta opowiadanie „Witajcie w Lalanii!” Ewy Czerwińskiej z książki „Sekrety Lalanii”; po wysłuchaniu opowiadania wykonywanie z pomocą gościa prac plastycznych inspirowanych poznanym tekstem.

Pozostałe majowe imprezy w MBP w Łomży:
Spotkanie autorskie z Barbarą Ciwoniuk
Oddział dla Dzieci, ul. 3 Maja 6A
15 maja (czwartek) godz. 13.30                       
Barbara Ciwoniuk, suwalszczanka, pisze książki dla dzieci i młodzieży. Warszawskie Wydawnictwo TELBIT w jednym roku wydało 3 książki autorki: Ania, Igor i Rokko. Powieść Igor została nominowana przez Polską Sekcję IBBY do programu „ Wybitne książki dla młodych osób z dysfunkcjami – edycja 2007”. Atutem wszystkich książek jest to, że czyta się je z przyjemnością. Napisane lekkim piórem, są pełne ciepła i humoru, a przede wszystkim pozbawione natrętnego moralizatorstwa.
Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
MBP, ul. Długa 13, Sala na Poddaszu
15 maja (czwartek) godz. 17.00
Na spotkaniu rozmowa o książce Eustachego Rylskiego „Warunek”.
Urodziny Oddziału dla Dzieci – Festyn na Starym Rynku
29 maja (czwartek) godz. 1200                      -
W programie m.in.: konkursy literackie – „Zgadnij z jakiej to bajki”, „Skąd ich znamy...?”, występ artystyczny zespołu „Iskierka” z Przedszkola Niepublicznego „Mały Artysta” oraz „Parada postaci literackich” i konkurs na najciekawszy strój postaci z bajki, przeznaczony dla sześciolatków oraz dla uczniów szkoły podstawowej z klas I – IV.
Dzieci zainteresowane udziałem w paradzie powinny zgłosić się do dnia 12 maja w Oddziale dla Dzieci MBP, ul. 3 Maja 6A i podać swoje dane osobowe oraz wskazać postać literacką wybraną do prezentacji.
Kiermasz książki,
przed budynkiem MBP, ul. Długa 13
29-30 maja (czwartek-piątek) godz. 1000-1700  
Na kiermaszu, za przysłowiową złotówkę będzie można nabyć książki i czasopisma wycofane ze zbiorów MBP jako tzw. dublety. Dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie w całości na zakup nowości wydawniczych.
W przypadku deszczu kiermasz odbędzie się w holu biblioteki.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę