Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Prokurator żąda 15 lat, dla kierowcy który śmiertelnie potrącił 9-latka

Główne zdjęcie
Seweryn W. przed sądem (fot. archiwum)

Ku końcowi zbliża się prowadzony od lutego przez Sądem Okręgowym w Łomży proces Seweryna W. Dziś 24-letni mężczyzna został oskarżony przez prokuraturę w Łomży o umyślne, w zamiarze ewentualnym, zabicie 3 maja ubiegłego roku 9-letniego chłopca. Seweryn W. prowadził wówczas czarne BMW, którym śmiertelnie potrącił Damiana idącego poboczem łącznika przy ulicy Przykoszarowej w Łomży. Prokurator zażądał 15 lat więzienia dla sprawcy wypadku.

Zdaniem prokuratury Seweryn W. jechał wówczas z nadmierną prędkością i był pod wpływem alkoholu. Prokuratura oskarżyła go także o narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia drugiego chłopca, który był razem z Damianem i grożenie świadkowi.
Jak wynika z ustaleń śledztwa, kierowca po najechaniu na chłopca zatrzymał auto po czym je cofnął, jeszcze raz przejeżdżając ciało Damiana. Następnie BMW odjechało z miejsca wypadku nie udzielając pomocy chłopcu, który mimo szybkiej interwencji pogotowia i wysiłków lekarzy z łomżyńskiego szpitala zmarł tego samego wieczora.
Policja znalazła samochód sprawcy wypadku zaledwie kilkaset metrów od miejsca zdarzenia. Następnego dnia, po wydaniu przez prokuratora listu gończego za sprawcą wypadku sam zgłosił się na policję po czym trafił do aresztu, skąd dowożony był na salę rozpraw.
Seweryn W. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Podczas pierwszej rozprawy odmówił  składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania sądu. W krótkim oświadczeniu przeprosił rodzinę zmarłego Damiana.
W odczytanych przez sędziego zeznaniach ze śledztwa Seweryn W. podkreślał, że chłopiec wtargnął mu pod samochód. Zaprzeczał jakoby w dni wypadku był pijany. Nie przyznał się także do grożenia świadkowi. Stwierdził, że uciekł z miejsca wypadku nie udzielając chłopcu pomocy, bo był w szoku.

Wyrok Sąd Okręgowy w Łomży ma ogłosić we wtorek.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę