Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Pieniędzy zabraknie...

Blisko 700 mln zł to ogólna wartość projektów złożonych do dwóch pierwszych konkursów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. W działaniu 2.1.2 - Lokalna infrastruktura drogowa - zapotrzebowanie ponad dwukrotnie przekroczyło możliwości programu, a w przypadku działania 6.2 - Rozwój infrastruktury z zakresu opieki zdrowotnej - różnica pomiędzy zapotrzebowaniem, a możliwościami jest czterokrotna.

Piątek był ostatnim dniem na składanie wniosków w ramach ogłoszonych przez zarząd województwa konkursów. Łącznie wpłynęło 188 wniosków, w tym z działania 2.1.2 - 139, a z 6.2 - 49.

Oczekiwania przekroczyły możliwości

Ogólna wartość złożonych projektów drogowych to 533 904 722,15 zł, z czego wartość dofinansowania stanowi 288 469 894,22 zł. Tymczasem zgodnie z ogłoszeniem konkursowym kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów to nie więcej niż 137 355 000 zł.
Jeszcze większa różnica jest w przypadku wniosków z działania 6.2. Łączna wartość 49 zgłoszonych projektów  na rozwój infrastruktury zdrowotnej to 145 163 932 zł, z czego wartość dofinansowania wynosi 121 030 635 zł. Tymczasem na dotacje zostało przeznaczonych raptem 30 000 000  zł.

Dostaną tylko najlepsi
Teraz wszystkie wnioski zostaną ocenione pod względem formalnym. Te, które przejdą tę ocenę pozytywnie, zostaną skierowane do oceny merytoryczno-technicznej, w trakcie której specjalnie do tego celu powołani eksperci będą badać je pod kątem m.in.: zgodności z celami osi priorytetowej RPOWP, wykonalności finansowej, a także ze szczegółowymi kryteriami przyjętymi dla danego działania. Z projektodawcami, których przedsięwzięcia okażą się najlepsze, czyli zajmą najwyższe miejsca w rankingu projektów, zarząd województwa podlaskiego podpisze umowy o dofinansowanie.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę