Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Prezydent z absolutorium

Główne zdjęcie
Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński

Radni Łomży udzielili prezydentowi Jerzemu Brzezińskiemu absolutorium. Zdecydowana większość radnych – wstrzymał się tylko jeden, a reszta głosowała „za” - uznała, że prezydent i podlegli mu pracownicy prawidłowo zrealizowali ubiegłoroczny budżety miasta. Przedstawiciele wszystkich klubów, którzy przedstawiali stanowiska swoich ugrupowań przed głosowaniem, zwracali uwagę, że w ciągu 2007 roku nie udało się zrealizować wydatków inwestycyjnych na poziomie 25%, ale uznawali, że w znacznej części odpowiedzialne za to są „przyczyny obiektywne” niezależne od władz miasta.

Ubiegłoroczny budżet Łomży zgodnie z planem miał zamknąć się deficytem na poziomie ponad 2,5 mln zł, a zamknął się nadwyżką i to w wysokości niemal 7 mln zł.
Miasto w ubiegłym roku zanotowało dochody na poziomie 187 mln 618 tys 927 zł i 21 groszy. To o blisko 15 mln więcej niż początkowo planowano i o ponad 2 mln więcej niż wynosił budżet po wszystkich zmianach wprowadzanych w ciągu roku. W tym samym czasie wykonanie wydatków wyniosło tylko 180 mln 810 tys 625 zł i 77 groszy. Tymczasem plan wydatków miasta zakładał, że wydatki Łomży wyniosą ponad 188 mln zł.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę