Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

W kwestiach rolnictwa PO stawia na doświadczenia z Samoobrony

Główne zdjęcie
Sławomir Gromadzki

Sławomir Gromadzki z wsi Stary Gromadzyn pod Kolnem, który do niedawna był jednym z najważniejszy działacz Samoobrony w regionie, dziś z rąk wojewody podlaskiego z Platformy Obywatelskiej odebrał powołanie na dyrektora Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. 33-letni Gromadzki, który jest także radnym województwa, ma przeprowadzić proces przekazania tej „rządowej” instytucji w gestię samorządu. Powołaniem Gromadzkiego zaskoczeni są koalicjanci PO – działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego, ale nie chcą tego komentować.


Sławomir Gromadzki był jednym z trzech radnych Samoobrony wybranym przed rokiem do Sejmiku Województwa Podlaskiego. Tak jak i cała partia (na szczeblu krajowym rządziła wówczas koalicja PiS – LPR i Samoobrona) początkowo wspierał on marszałka i zarząd PiS, ale po przegranych jesiennych wyborach parlamentarnych, a w konsekwencji także zmianie koalicji rządzącej w województwie podlaskim radny przeszedł z Samoobrony do Platformy Obywatelskiej.
 
Jak uzasadnia Jolanta Gadek rzecznik prasowy  wojewody podlaskiego Sławomir Gromadzki jest dobrym kandydatem na stanowisko dyrektora podlaskiego ODR „ponieważ zna zarówno problemy rolników, jak i ma doświadczenie w pracy w organach samorządowych”.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę