Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Niebezpieczna Aleja Legionów

Aleja Legionów to najbardziej niebezpiecznie miejsce dla kierowców w Łomży. W ubiegłym roku wydarzyło się tu 12 wypadków i 200 kolizji. Jak wynika z danych policyjnych w Łomży od kilku lat obserwuje się stały spadek liczby wypadków drogowych. W ciągu dziewięciu ostatnich lat spadek liczby wypadków wyniósł aż 44%. W ubiegłym roku na terenie miasta doszło do 58 wypadków, a w 1999 roku było ich 102. Spadek liczby wypadków w Łomży wiąże się z dynamicznym wzrostem liczby kolizji.

Najbardziej niebezpiecznymi miejscami są skrzyżowania, gdzie dochodzi do największej liczby zdarzeń
Najbardziej niebezpiecznymi miejscami są skrzyżowania, gdzie dochodzi do największej liczby zdarzeń
W ubiegłym roku było ich 911, to o blisko 60% więcej niż w 2001 roku. Zdaniem specjalistów podstawową przyczyną spadku liczy wypadków (poza modernizacją dróg i skrzyżowań) i wzrostu kolizji jest coraz większe natężenie ruchu, które wymusza wolniejszą jazdę. Przykładem potwierdzającym, że liczba kolizji jest związana z natężeniem ruchu jest Al. Legionów. Na prowadzącej przez środek miasta drodze miało miejsce 22% wszystkich kolizji zarejestrowanych w ubiegłym roku w Łomży.  
Biorąc pod uwagę stały wzrost natężenia ruchu i stały wzrost liczby rejestrowanych pojazdów należy przypuszczać, że tendencja wzrostowa liczby kolizji będzie się utrzymywać – podkreślają specjaliści.

Koncentracja wypadków i kolizji ma miejsce na podstawowych ciągach drogowych, stanowiących główny szkielet transportowy miasta, tj na:
 • Al. Legionów - 12 wypadków i 200 kolizji
 • ul. Szosa Zambrowska - 7 wypadków i 22 kolizje
 • ul. Piłsudskiego - 6 wypadków i 74 kolizje
 • ul. Sikorskiego - 6 wypadków i 72 kolizje
 • ul. Wojska Polskiego - 5 wypadków i 71 kolizji
 • ul. Giełczyńska - 4 wypadki i 6 kolizji
 • ul. Nowogrodzka - 4 wypadki i 22 kolizje
 • ul. Zawadza - 2 wypadki i 34 kolizje
 • Plac Kościuszki - 1 wypadek i 33 kolizje

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę