Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Wieża ciśnień pójdzie pod młotek

Należąca do samorządu wieża ciśnień przy ul. Generała Władysława Sikorskiego w Łomży ma szansę znaleźć nowego i miejmy nadzieję lepszego właściciela. Charakterystyczny obiekt od lat stoi praktycznie niewykorzystany. Teraz miasto umieściło ją w wykazie nieruchomości przeznaczonych do oddania w użytkowanie wieczyste na 99 lat, a odpowiedni przetarg ma zostać ogłoszony już na początku maja.

Decyzja o oddaniu w wieczyste użytkowanie wieży ciśnień to konsekwencja wniosków jakie trafiły do samorządu. Jeden z nich złożył łomżyński przedsiębiorca. Chciał on odkupić od miasta działkę z wieżą, i przebudować ją na atrakcję turystyczną. Zgodnie z przedstawionym planem pomiędzy żelbetonowymi filarami wieży powstać miałoby kilka przesklepień, a na nich m.in. kawiarnia z obrotową podłogą, restauracja, a nawet pokoje hotelowe. Projekt zakłada także budowę dodatkowych schodów i dwóch wind, które na górę wwoziłyby ciekawych widoków łomżan i turystów. Biznesmen koszt inwestycji oszacował na około 4 mln zł.
Czy realizacja pomysłu się powiedzie zależy na początek od tego czy stanie się właścicielem wieży. Łukasz Czech z biura prasowego ratusza podkreśla, że sprzedaż nieruchomości musi odbyć się w formie przetargu nieograniczonego, do którego przystąpić może każdy, kto ma odpowiednią ilość gotówki. Samą wieżę ciśnień wyceniono na 150 tys zł, a działki na której się znajduje na kolejne 200 tys zł. Poza tym potrzebne są także pieniądze na inwestycje. Miasto stawia warunki, że jej rozpoczęcie ma rozpocząć się maksymalnie 2 lata od daty nabycia, a zakończenie budowy – maksymalnie 4 lata od daty nabycia nieruchomości. 
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę