Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Czerwony, ale jeśli nie to zielony lub niebieski

Główne zdjęcie
warianty obwodnicy Łomży

Plany z przygotowaniem budowy obwodnicy Łomży od blisko roku utknęły na etapie wskazania którędy miałaby ona przebiegać. Przed kilkoma tygodniami Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła do konsultacji społecznych kolejne koncepcje przebiegu trasy przygotowane przez planistów z warszawskiego z biura projektowego Transprojekt. W imieniu mieszkańców wypowiedzieli się samorządowcy z miasta, a także gmin Łomży i Piątnicy. Jak się okazuje samorządowcy zgodni są tylko w jednym - chcą aby jak najszybciej rozpoczęły się prace przy budowie obwodnicy.

Obwodnica Łomży planowana jest w trzech wariantach. Jeden z nich prowadzi po stronie wschodniej miasta, a dwa po zachodniej. Okazuje się, że wybór jednego z nich nie jest jednak łatwy. Wariant wschodni tzw. „wariant nr 3” (czerwony na mapie) jest najdłuższy – 33 km w ciągu drogi krajowej nr 61, i prowadzi przez tereny Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. Właśnie to przejście przez cenne przyrodniczo tereny praktycznie wyklucza jego realizację, ale samorządowcy od lat twierdzą, że ten wariant byłby najlepszy. Wczoraj tak też stwierdzili radni Gminy Łomża, ale wobec ograniczeń przyrodniczych obwodnica mogłaby biec w tzw. „wariancie nr  1” (niebieski). Ten wariant jest „zalecany” przez GDDKiA, ale zdecydowanie najmniej podoba on się samorządowcom z miasta. Prezydent Łomży najchętniej (jeśli nie można czerwonego) widziałby budowę obwodnicy Łomży „wariancie nr 2” (zielony), który jest technicznie najbliższy miastu.
- Prezydentowi Łomży zależy na tym aby budowa obwodnicy jak najszybciej ruszyła. Jeżeli nie jest możliwy „wariant nr 2”, prezydent popiera „wariant nr 1” - podkreśla Łukasz Czech z biura prasowego ratusza.
Podobnie stanowisko zajął także wójt gminy Piątnica. Edward Łada podkreśla, że w przypadku przebiegu obwodnicy Łomży przez teren tej gminy, oba zachodnie warianty się pokrywają, ale skoro prezydent wolałby „wariant nr 2” to i on go wskazał jako najlepszy do realizacji.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę