Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Z pływalnią, czekamy na podpis marszałka...

Główne zdjęcie
pływalnia miejska w Łomży

Dwa baseny, zjeżdżalnie, jacuzzi, gejzery, centrum SPA – z tego, ale także kilka innych atrakcji będą mogli korzystać łomżanie, gdy tylko zostanie oddana do użytku miejska pływalnia. Zgodnie z planem ma to się stać w 2010r. Inwestycja pochłonie ok. 25 mln zł, a najprawdopodobniej połowę tej kwoty będzie pochodziło z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013, bo projekt jest na tzw. liście projektów kluczowych. Ratusz czeka teraz na podpisanie wstępnej umowy z marszałkiem województwa i będzie ogłaszał przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji.

Jak informuje Łukasz Czech z biura prasowego ratusza podstawowym elementem planowanej pływali będzie niecka basenowa o wymiarach 12,5 x 25 metrów z sześcioma torami do pływania, o głębokości od 1,20 do 1,80 m. Ponadto, w skład pływalni wejdzie mniejszy basen sportowo – rekreacyjny do nauki pływania o wymiarach 6 x 13 metrów z dwoma torami pływackimi z głębokością zmienną od 0,9 do 1,2 m. Przy nim znajdować się będzie niewielka część rekreacyjna, wyposażona w następujące urządzenia: zjeżdżalnię dla dzieci, ławeczkę napowietrzającą, ławeczki do masażu, parasol wodny, bicze podwodne oraz kilka gejzerów podwodnych. Integralną częścią pływalni będzie zespół dwóch zjeżdżalni. Ponadto, w hali basenowej będą znajdowały się 2 jacuzzi. Na piętrze, oprócz widowni ze 112 miejscami siedzącymi, miałoby się znaleźć centrum SPA, a także bufet i zespół kawiarniany. Na tym poziomie planowane są również: dodatkowe jacuzzi, sauna fińska i turecka, grota solna oraz solarium. Ponadto, w pływalni miejskiej zaplanowano umieszczenie siłowni, salki fitness oraz komory krioterapii (tzw. „leczenie zimnem”). Oczywiście w budynku znajdować się będą szatnie, łazienki, toalety, pomieszczenia: biurowe, obsługi oraz techniczne. Według wstępnych planów, z elementów rekreacyjnych pływalni będzie mogło jednocześnie korzystać około 170 osób, zaś na widowni, w bufecie i na tarasie widokowym będzie mogło przebywać nawet do 250 osób.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę